fotografie Ladislav DrábekDobrý den všem.

Jmenuji se Ladislav Drábek, někdy někde známý jako dra077, a jsem nezávislý webdesigner / vývojář (freelance). Tvorba stránek a programování aplikací je můj koníček, kterému se věnuji již více než osm let.

V části „Nabízím Vám tyto služby“ naleznete vše, co lze u mne zajistit nebo poptávat a úplně vespod je kontaktní formulář v případě Vaše zájmu.

Obyčejně chodí kovářova kobyla bosa, proto i tyto stránky obsahují minimum grafiky a jsou tak „bosé“ nebo lépe napsáno „nahé“. Samozřejmě o to více se budu věnovat Vašim stránkám, aby ty „nahé“ nebyly :-).

Mám rád jednoduché věci.
Věci, které spolehlivě pracují a navíc jsou srozumitelné.

Nabízím Vám tyto služby

Nerozumíte jak se internetové stránky dělají nebo ovládají? Nevadí. Každý rozumí svému a proto Vám nabízím tyto služby:

  • tvorba www stránek: webdesign a realizace Vaší internetové prezentace včetně nasazení redakčního systému WordPress (lze jej velmi příjemně spravovat, rozšiřovat o pluginy, případně upravovat a především je ZDARMA – více informací zde);
  • správa www stránek: aktualizace a rozšiřování internetové prezentace, protože jen taková je úspěšná;
  • programování: nové internetové a intranetové aplikace podpoří a usnadní Vaši práci;
  • konzultace: minimalizace problémů a nabídka řešení, které Vám zjednoduší budoucí úpravy stránek.

Abych mohl nabízet, musím znát

Pro tvorbu internetových stránek zejména jazyk HTML a k tomu pro nastylování vzhledu CSS. Pro rozpohybování a funkčnost stránek skriptovací jazyk Javascript, nejlépe některou z knihoven jQuery nebo MooTools, na straně klienta a na straně serveru jazyk php a nakonec pro data mySQL.

Vytvoření zajímavého návrhu vzhledu i výsledné šablony obstará práce s grafickými programy Corel Paint Shop Pro a Inkscape. Pro profesionální fotky používám galerii 123RF Stock Photo.

Svým klientům nabízím mnou již prověřené hostingy od Blueboard a Web4U.

RS WordPress

Co je vlastně ten WordPress?

WordPress je redakční systém, prostě webový program, který můžete použít k vytvoření své webové stránky nebo blogu. Velmi příjemné je, že WordPress je k nezaplacení a zároveň úplně zdarma.

Jak je to možné? Základní část RS WordPress je vytvořena díky stovkám dobrovolníků, a pokud si jej nainstalujete, tak zjistíte, že existují tisíce rozšíření a témat, s nimiž své stránky můžete upravit téměř do jakékoliv podoby. Již více než 60 milionů lidí se rozhodlo použít RS WordPress pro správu svého webu, kterému říkají „domov“.

Pro stránky Vám tento systém mohu nainstalovat, nastavit včetně rozšíření o pluginy a samozřejmě vytvořit Vaše jedinečné téma, kterým oslovíte své zákazníky nebo jen přátele, třeba krásnou fotogalerií. Skončí tím neustálé přemýšlení, co která prapodivná značka znamená. Tady se pracuje podobně jako v MS Wordu :-).

Máte zájem o spolupráci? Napište mi.

Nyní mám spousty práce i tak děkuji za Váš zájem… 🙂